EUROPALETA rozmer 1200x800, UIC palety, vyroba europaliet

Drevené palety > Europalety

EUROPALETY / UIC palety

europalety Úvod do histórie europalety: Praktické europalety existujú už od roku 1961. Iniciátorom bola Asociácia medzinárodných železníc - z francúzskej Union Internationale des chemins de fer, alebo skrátene UIC - pod vedením ktorej niektoré európske železnice podpísali zmluvu na výmenné palety. Vynálezcami boli bratia Ivar a Tore Svenssonovci z Gyllsjö, Skåne zo Švédska. Čo je europaleta ? Europaleta je prepravný prostriedok s ložnou a opornou podlahou pre vidlicovú manipuláciu, prispôsobená na stohovanie. Hmotnosť europalety je 20 - 25 kg , nosnosť palety 1500 kg, rozmer europalety 1200x800x144 mm, ložná plocha 0,96m2. Europalety hlavne umožnujú vytváranie väčších manipulačných jednotiek, lepšie využitie ložného priestoru dopravných prostriedkov, urýchľujú a zhospodárňujú ložné operácie a v neposlednom rade zvyšujú bezpečnosť pri manipulácii s tovarom.

VÝKUP PALIET

Výkup paliet: Máte nadbytočné drevené palety? Žiadny problém, dovezte ich priamo k nám alebo ich predajte! To znamená, že získate dobrú sumu peňazí a urobíte niečo pre životné prostredie, pretože palety spracovávame a vraciame ich späť do cyklu. Kontaktujte nás a opýtajte sa na naše aktuálne podmienky nákupu europaliet. Nieste schopní ich k nám dopraviť? Zavolajte nám! Vykúpime palety priamo u Vás. Vykupujeme europalety a štandardné palety. Výkupná cena je určená na základe kvality jednotlivých paliet. Palety špinavé od blata, farby alebo zhnité palety nevykupujeme! Výkup europaliet sa realizuje, podľa medzinárodnej normy UIC 435-2 - akostná norma pre europskú drevenú paletu /europaleta norma/. Aktuálne palety vykupujeme na dvoch prevádzkach.
vykup paliet

OPRAVA PALIET

oprava paliet
Máte poškodené europalety? Žiadny problém, poškodené palety Vám opravíme. Časté používanie paliet vedie v niektorých prípadoch k ich opotrebovaniu alebo dokonca poškodeniu. To vytvára bezpečnostné nedostatky , čo zvyšuje riziko zranení a nehôd. Ak je to tak, paleta už nie je vhodná na zotrvanie vo výmennom cykle. Euro palety UIC – EUR majú množstvo výhod ako: bezpečnosť, univerzálne rozmery a zároveň sú šetrné k životnému prostrediu. Možnosť dlhého používania certifikovanej drevenej palety EUR-1 je možná vďaka oprave v súlade s kódom UIC 435. Sme vlastníkmi licencie na opravu europaliet podla normy UIC a číslo našej licencie je N31.

VÝROBA a PREDAJ PALIET

Sme pripravení vám poskytnúť individuálny prístup a poradiť vám s výberom správnych europaliet pre vaše projekty. Nezáleží na tom, či ich potrebujete na skladovanie tovaru, prepravu či iné účely, my vám dodáme kvalitné a trvanlivé europalety. Výroba paliet a predaj paliet: Nami ponúkané europalety sú vyrábané na automatickej linke, čo zaručuje ich kvalitu. Europalety sú vyrábané so znakom UIC vzhode s normou UIC 435-2 a sú označené ochrannou známkou EUR na pravom segmente, kód výrobcu na strednom segmente, ochranná známka schvalujúcej železnice na lavom segmente. Zaujíma Vás výkupná cena palety? : kontakt

EUROPALETA NOVÁ 1200 x 800 mm

EUROPALETA 1200x800 mm
Predstavujeme EUROPALETU - úplne novú, kvalitnú drevenú paletu určenú pre medzinárodnú prepravu. Tieto palety sú precízne vyrobené a majú hladké hrany, pevnú konštrukciu a sú v súlade s normami UIC. Označené logom EUR, kódom výrobcu a železničným schválením spĺňajú všetky predpisy Európskej asociácie paliet. Rozhodnite sa pre voliteľnú IPPC úpravu a sušenie pre väčšiu odolnosť. Tieto štandardizované palety od spoločnosti PALETTEN TRADE sú spoľahlivou voľbou pre efektívnu prepravu nákladu. Objavte stabilitu a praktickosť našich paliet ešte dnes! Zistite viac o stabilných a praktických nosičoch nákladov a zistite, na čo by ste si mali dať pozor pri kúpe europaliet! Od 1.1.2010 každá nová EUR paleta musí byť tepelne ošetrená. Z našich paliet je možne vyrobiť buď paletové sedenie alebo paletový nábytok.

EUROPALETA ROZMER
Rozmer europalety

1200 x 800 mm

Výška europalety

144 mm

Dosky

11 ks

Klincov

78 ks

Špalíky

9 ks

Váha palety

cca 25 kg

Nosnosť

1500 kg

Max. zaťaženie pri stohovaní

4000 kg

Výrobené v súlade s normou

EUR/UIC

IPPC

áno

POUŽITÉ PALETY /svetlé a tmavé/

Potrebujete kúpit pouzité europalety? Sme tu pre Vás! Kúpte si použité europalety a ušetrite peniaze. Ponúkame Vám použité europalety v rôznych kategóiách, roztriedené a pripravené podľa kritérií EUR. Použité europalety si u nás môžete zakúpiť ako použité europalety kategórie A, ktoré sa najčastejšie používajú v potravinárstve, alebo ako výmenné palety, ktoré sa bežne používajú ako europalety kategórie B a C u prepravných spoločností.

Použité europalety sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitné a cenovo dostupné riešenie pre svoje logistické potreby. Naše palety sú starostlivo triedené a kontrolované, aby sme zabezpečili, že spĺňajú všetky potrebné normy a požiadavky. Okrem toho, nákup použitých paliet je ekologickejší, pretože prispieva k recyklácii a znižovaniu odpadu. Či už potrebujete palety na prepravu tovaru, skladovanie alebo iné účely, u nás nájdete to, čo hľadáte.

EUROPALETA POUŽITÁ SVETLÁ 1200 x 800 mm

EUROPALETA POUŽITÁ SVETLÁ 1200 x 800 mm
Použitá SVETLÉ EUROPALETY kategória "EUR A" nesú čiastočné známky opotrebenia. Vyznačujú sa svetlým drevom a nenesú žiadne známky poškodenia alebo vlhkých pliesní. Palety tohoto typu sú svetlé a sú na hranolkoch označené rovnakými registračnými znakmi ako palety nové - znak garanta a poskytovateľa licencie, číslo uživateľa licencie (výrobca) a znak EUR v oválnom rámčeku a to vždy na obidvoch stranách. CENA EUROPALETY: kontakt
 • Europaleta, ako nová
 • Trieda A
 • svetlé palety
 • SDR (stroje, dopravníky, vhodné pre vysoké regály )
 • Paleta už bola použitá
 • Známky opotrebovania
 • žiadne znečistenie
 • ISPM 15 / IPPC nie je zaručené
 • žiadne vyčnievajúce triesky spôsobené používaním, ktoré zhoršujú vhodnosť MFH
 • Žiadne skrútené bloky
 • Všetky požadované licencie čitateľné
 • Licencovaná oprava povolená

 • EUROPALETA POUŽITÁ TMAVÁ 1200 x 800 mm

  EUROPALETA POUŽITÁ TMAVÁ 1200 x 800 mm
  Použité TMAVÉ EUROPALETY kategórie "EUR B" majú známky silného opotrebenia ale sú plne funkčné. Palety mjú tmavší - väščinou tmavšiu farbu. Niektoré hranolky ale možu byť svetlé, rovnako ako dosky palety. Ide o následok opravy, ktorý ale neovplyvňuje celkovú funkčnost palety. Takisto sú palety na hranolkoch označené rovnakými registračnými znakmi ako palety nové - znak garanta a poskytovateľa licencie, číslo uživateľa licencie (výrobca) a znak EUR v oválnom rámčeku a to vždy na obidvoch stranách.
 • Euro paleta , použitá
 • Trieda B
 • tmavé palety
 • SDR (stroje, dopravníky, vhodné pre vysoké regály )
 • Paleta už bola použitá
 • Známky opotrebovania
 • žiadne znečistenie
 • ISPM 15 / IPPC nie je zaručené
 • žiadne vyčnievajúce triesky spôsobené používaním, ktoré zhoršujú vhodnosť MFH
 • Žiadne skrútené bloky
 • Všetky požadované licencie čitateľné
 • Licencovaná oprava povolená

 • FAQ

  Označenie EUROPALIET

  Oznacenie UIC na lavom hranolku
  Oznacenie stredového hranolku
  Oznacenie pravej strany hranolku
  UIC palety
  Označenie EUROPALIET
  EUR v ovale